MST
BOOKGULET

GULETTE YAŞAM

Belli sayıda kişilerle teknedesin, bir koyda sıkıldın başka koya demirle, kalabalıktan sıkıldın hiç kimsenin olmadığı koylara gel, meraklı bakışlardan uzak kendi grubunla yüz, atla, çık, su sporlarını yap, yapamadıklarını, kimseyi kendine güldürmeden öğren. Göz zevkini bozan şeylerle karşılaşma. Başkası için seçilmiş müziği dinlemekten, havuz başı animasyonlarını izlemekten ziyade, kendi programını uygula. İstediğin kadar uyu, istediğin kadar ye.

Arzu ettiğin kıyıya çık, istediğin kır lokantasında veya restoranda yemeğini ye. Canın istiyorsa istediğin yemeği pişir, farklı lezzetlerle tanış.  
Zamanı kolla, gün batımını seyret, fotoğrafla, kamerana çek, kitap oku, kâğıt oyna, içkini hazırla ister güvertede gölgede, ister hamak keyfi yaparak, denizi seyrederek istediğin yerde iç. Canın isterse erken kalk, gün doğmadan denize gir, çıplak yüz, dalış yap, deniz kabuğu topla, oltanı hazırla kimseler uyanmadan balık tut. İstediğin kıyafetle güneşlen. Yemek sonrası artan ekmek parçalarını balıklara ver, teknenin etrafına topla.  
Haritayı inceleyip yerini bul, havaya, bulutlara bak ahkâm kes, kaptanla konuş, anılara ortak ol, çökertme türküsünü dilin döndüğü kadar söyle, beraberinde getirdiğin CD veya kasetten sevdiğin melodileri dinle. Deniz fenerlerini seyret, antik alanlara çık dolaş. Teknenin halatlarıyla, ipleriyle yeni düğüm şekilleri üzerinde çalış, denizcilik bilgilerini artır, tekne satın alma planları yap, tecrübe kazan. Kamarada sıkılırsan güvertede, uyku tulumunda yat. Hafif hafif sallanırken uyunan kaliteli uykunun zevkine, farkına var. Uykuya dalmadan önce gökyüzünde şehirde göremediğin kadar yıldızı seyret, mehtaba çık, yakamozları izle. Doğa ile baş başa kalınabilinen koylarda kürek çekerek,  kano ile dolaş. Bazı koylarda kiralık çalışan jet ski, sörf, hamburger, banana paraşüt, su kayağı gibi su eğlencelerine de katıl.
Duygularını, hislerini kaleme al, yazabilirsen roman, hikâye, senaryo, şiir yaz, hatta gördüklerinin resmini yapmaya çalış.  
Mavi yolculuk turlarında hayat güvertede geçer. İştahlar kabarır, temiz ve esintili havanın etkisiyle içtikçe içesi gelir insanın. Soğuk bira, soğutulmuş meyveler, bilhassa kavun, karpuz dilimleri en çok aranılandır. Temiz hava filtre edilmişçesine esip, yosun kokusuyla beraber burun deliklerinizi, genzinizi yakar. Artık kent karmaşası, gürültüsü, trafik, araç park sorunu, çocuk çığlıkları, sokak satıcı cıngılları, vücudu kasan gerginlik, pantolon kemerleri, ayakkabılar geride kalmış, tüm sorunlar yerini gevşemeye, sağlıklı düşünmeye, huzura bırakmıştır. Görünenler mi?
 
Mutlu yüzler, uçuşan saçlar, kondisyon kazanmış vücutlarda bronzlaşan tenler ve daha neler neler..

 

bOOK GULET

MST YACHTING

YATÇILIK
GULET KİRALAMA
ROTALAR
01

Özel ve RahaT

Guletler genellikle küçük gruplar veya aileler için uygundur. Bu, daha özel ve kişiselleştirilmiş bir tatil deneyimi sunar. Yatınızda sadece sizin ve sevdiklerinizin bulunması, tatilinizi daha özel ve rahat kılar.

02

Gizli Cennetlere Ulaşım

Guletler, genellikle büyük gemilere ulaşamayan daha küçük ve gizli koylara ulaşma avantajına sahiptir. Bu, sakin ve daha az kalabalık bölgeleri keşfetme şansı sunar.

03

Unutulmaz Manzaralar

Guletler genellikle muazzam kıyı manzaralarının tadını çıkarmak için ideal bir konumda seyir yapar. Güzel günbatımları manzaralarI tatilinizi unutulmaz kılar.

04

Kişisel Hizmet

Gulet mürettebatı genellikle konuklarına kişisel hizmet sunar. Şefler, garsonlar ve diğer personel, tatilinizi daha keyifli hale getirmek için çalışırlar. Özel yatınızda özel yemekler sipariş edebilir